Fizikālās un rehabilitācijas medicīnas ārsta konsultācijas
Fizikālās un rehabilitācijas ārsta konsultācijā ietilpst:
1. Informācijas par slimību gaitu, dzīves un darba veidu un apkārtējo vidi savākšanu un izvērtēšanu.
2. Cita ārsta nosūtījuma, ārsta specialista, funkcionālā speciālista un diagnostikas specialista sagatavotu medicīnisko dokumentāciju un slēdzienu izvērtēšanu.
3. Veicot personu atlasi medicīniskās rehabilitācijas pakalpojumu saņemšanai, fizikālās un rehabilitācijas medicīnas ārsts novērtē:
3.1. personas veselības stāvokli un ar to saistītos funkcionēšanas ierobežojumus;
3.2. medicīniskās rehabilitācijas potenciālu;
3.3. personas un tās piederīgo motivāciju;
3.4. veselības stāvokļa stabilitāti rehabilitācijas pakalpojumu saņemšanai;
3.5. personai optimālo medicīniskās rehabilitācijas pakalpojumu saņemšanas veidu, ņemot vērā, ka medicīniskās rehabilitācijas pakalpojumus var saņemt ambulatorā ārstniecības iestādē, tai skaitā dienas stacionārā, stacionārā ārstniecības iestādē un mājās.
4. Hronisku funkcionēšanas ierobežojumu gadījumā, ja rehabilitācija ir nepieciešama ilgāk par sešiem mēnešiem, fizikālās un rehabilitācijas medicīnas ārsts, īstenojot medicīniskās rehabilitācijas dinamisko novērošanu:
4.1. nosaka personas veselības stāvokļa un funkcionēšanas kontroles intervālus, organizē rehabilitācijas plāna sagatavošanu vai pārskatīšanu (ne retāk kā reizi gadā) un organizē tās īstenošanu;
4.2. ordinē nepieciešamās medicīniskās rehabilitācijas tehnoloģijas, medikamentus, izmeklējumus un konsultācijas;
4.3. nosūta personu saņemt valsts apmaksātus medicīniskās rehabilitācijas pakalpojumus;
4.4. ja nepieciešams, saskaņo izstrādāto ārstniecības un rehabilitācijas plānu ar ģimenes ārstu un pašvaldības sociālo dienestu un koordinē tā izpildi.
5. Konsultācijās sasniegti rezultāti noformēti rakstiski e-veselibas IS, kā arī pēc pacienta pieprasījuma izsniegti uz rokam.
Fizioterapeita konsultācijas
Fizioterapeita konsultācijā ietilpst:
1. informācijas par slimību gaitu, dzīves un darba veidu un apkārtējo vidi savākšana un izvērtēšana.
2. cita ārsta nosūtījuma, ārsta specialista, funkcionālā speciālista un diagnostikas specialista sagatavotu medicīnisko dokumentāciju un slēdzienu izvērtēšana.
3. pacienta funkcionālā stāvokļa mērķtiecīga novērtēšanu, izmantojot fizioterapijā lietojamās izmeklēšanas metodes, iegūto datu analīzi un interpretāciju;
4. fizioterapeitiskā atzinuma sagatavošanu un uz tā balstītu terapijas ilgtermiņa un īstermiņa ārstniecisko mērķu noteikšanu;