Orgānu transplantācija

Saskaņā ar Turcijas Veselības ministrijas datiem Turcijā ik gadu tiek veiktas vairāk nekā 5,000 orgānu transplantācijas - vairāk nekā jebkur citur Eiropā, un tas viens no lielākajiem rādītājiem pasaulē. Aptuveni 75 % orgānu tiek iegūti no dzīviem donoriem.

Visbiežāk Turcijā katru gadu tiek veiktas aknu, nieru un kaulu smadzeņu transplantācijas pieaugušajiem un kaulu smadzeņu transplantācijas bērniem.

Katrs donora kandidāts - gan vietējais, gan ārvalstu - iziet stingru medicīnisku un ētisku konsultāciju un novērtējumu. Parasti ārvalstu pacientiem ir jāierodas kopā ar saviem radniecīgajiem donoriem - līdz 4. pakāpes radiniekiem, taču ir arī izņēmumi. Piemēram, ja pacients, kuram nepieciešama kaulu smadzeņu transplantācija, nevar atrast piemērotu radniecīgu donoru savā valstī, viņš var izmantot Turcijas Valsts donoru bankas pakalpojumus.

Orgānu transplantācijas operācijas Turcijā tiek veiktas saskaņā ar jaunākajiem protokoliem un izmantojot vismodernāko medicīnisko un operāciju aprīkojumu. Tas ļauj Turcijas ārstiem speciālistiem veikt orgānu transplantācijas ļoti plašā vecuma diapazonā. Tas attiecas pat uz ļoti maziem zīdaiņiem pēc visaptverošas konsultācijas un novērtējuma, kurā iesaistīti vecāki.

Tehnoloģiju attīstība orgānu transplantācijas jomā nozīmē, ka šobrīd plaši tiek izmantota laparoskopiskā un robotizētā ķirurģija. Piemēram, Turcijas ķirurgi nieru transplantācijās izmanto robotizētu ķirurģiju. Ar šo robotizēto tehnoloģiju ir iespējams viegli sasniegt vietas, kuras ar rokām būtu grūti sasniegt. Tas palīdz izvairīties no plašām audu atverēm un ievērojami saīsina pēcoperācijas periodu.

Vēl viena strauji augoša joma Turcijā ir cilmes šūnu transplantācija. Cilmes šūnu terapija ir uzrādījusi labus rezultātus tādu smagu slimību ārstēšanā kā cerebrālā paralīze, muguras smadzeņu bojājumi, ciroze un dažas autoimūnās slimības. Cilmes šūnas palīdz tur, kur tradicionālā medicīna sniedz nelielu vai nekādu labumu. Tās tiek izmantotas, lai aizstātu funkcionālās šūnas, kas bojā gājušas traumas vai slimības rezultātā. Lielākajai daļai pacientu tā ir vienīgā iespēja, ja ne pilnībā izveseļoties, tad vismaz daļēji.