Metaboliskā ķirurģija

Stāvokli, kas ietver aptaukošanos, 2. tipa diabētu, paaugstinātu holesterīna līmeni un hipertensiju, sauc par metabolisko sindromu. Metaboliskā sindroma ārstēšanu ar ķirurģiskām metodēm sauc par metabolisko ķirurģiju.

Klasiskā 2. tipa diabēta ārstēšanas paradigma ir izglītības, diētas, fiziskās aktivitātes un medikamentu lietošana. Tomēr, neraugoties uz visiem šiem pasākumiem, slimība var progresēt. Dažkārt pat intensīvi lietojot insulīnu, efektīvi rezultāti nav sasniedzami. Šādos gadījumos kā efektīva ārstēšanas alternatīva ir jāapsver metaboliskā ķirurģija.

Pacientiem ar 2. tipa diabētu organisms ražo insulīnu, bet nespēj to izmantot hormonālu, nervu, psihogēnu un vides faktoru kombinācijas dēļ.

Metaboliskā ķirurģija normalizē organisma saražotā insulīna izmantošanu, izmantojot pārvietošanas (transpozīcijas/interpozīcijas) operācijas procedūru, kas ietver kuņģi, divpadsmitpirkstu zarnu un tievo zarnu.

Metaboliskā sindroma pacientiem jāatbilst vairākiem medicīniskiem parametriem, lai varētu veikt metabolisko operāciju, tāpēc ir nepieciešama visaptveroša pārbaude.

Pacienti, kas atbilst prasībām, tiek uzņemti slimnīcā 1 dienu pirms operācijas. Viņiem tiek ievadīti medikamenti cukura līmeņa asinīs un hipertensijas regulēšanai. Ja pēc operācijas viss ir normāli un stabili, pacients paliek slimnīcā vēl 3 - 4 dienas.

Pacientam tiks sniegta detalizēta mutiska un rakstiska informācija par uzturu un ikdienas aktivitātēm, kad viņš izrakstīsies no slimnīcas.